Drone vurma serbestliği geldi !!!

Artık drone vurmak serbest!

Yeni kanuna göre; hükumet yetkilileri, havada gördükleri bir drone’u yerle bir edebilecekler.

Artık drone vurmak serbest! - Page 1
ABD Başkanı Donald Trump, yetkililerin özel mülkiyete izinsiz giren insansız uçakları vurmaları konusunda talimat verdi.

Artık drone vurmak serbest! - Page 2
Federal Havacılık Otoritesi için Yeniden Yetkilendirme Yasasını imzalayan Trump, bu adımından geri dönmeyecek gibi duruyor.
Artık drone vurmak serbest! - Page 3
“Gelişmekte Olan Tehditleri Önleme” adlı hüküm, “insan, tesis veya varlıkların güvenliğini veya korunmasını içeren görevli personelin” drone’nun kontrolünü bozabileceğini, kontrol edebileceğini, devre dışı bırakabileceğini, engelleyebileceğini, müdahale edebileceğini, ele geçirebileceğini veya kontrolünü ele geçirebileceğini belirtiyor.
Artık drone vurmak serbest! - Page 4
Ayrıca gerekirse “insansız uçak sistemi veya insansız hava aracına” zarar verebilir veya düşürebilirler.
Artık drone vurmak serbest! - Page 5
Bu hükmün geniş kapsamlı bir yorumu, özellikle video kayıtlarını toplamak için drone kullanan gazeteciler, film yapımcıları ve aktivistler arasında anlaşmazlık yaratıyor.
Artık drone vurmak serbest! - Page 6
Hüküm, askeri veya polis personeliyle sınırlı değil, yani herhangi bir hükumet departmanından yetkililer bir insansız hava aracını düşürebilir.
Artık drone vurmak serbest! - Page 7
Bildiğiniz gibi dronelar artık bir aktivite haline gelmiş durumda. Haliyle bu araçları uçuran insanlar herhangi bir mülkün develete ait olup olmadığını bilemeyebilir.
Artık drone vurmak serbest! - Page 8
Özelikle bu durumdan en çok gazeteciler etkilenecekmiş gibi duruyor.
Artık drone vurmak serbest! - Page 9
Özgürlükler ülkesi olarak adlandırılan ABD’nin bu tarz yasalar ile sınırlandırılması açıkçası pek halkın hoşuna gidecekmiş gibi durmuyor.
Artık drone vurmak serbest! - Page 10
Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?
yorumlarda belirtmeyi unutmayın !

Bir önceki yazımız olan Google Chrome sevenleri derinden etkileyecek gelişme ! başlıklı makalemizde android, chrome ve google hakkında bilgiler verilmektedir.