Samsung Galaxy S10 şarj paylaşımı yapabilecek!

Kullanıcıların telefonu kablosuz bir şarj standı olarak kullanmalarına izin veren Huawei Mate 20 Pro’dan sonra Samsung önemli adımı attı. Samsung Galaxy S10 şarj paylaşımı yapabilecek!

 

Samsung Galaxy S10 şarj paylaşımı özelliği ile gündemde!

Huawei Mate 20 Pro başka cihazları şarj etme özelliği ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu özellik birçok kullanıcı tarafından beğenilse de istenilen performans maalesef yakalanamadı. Fakat yine de hayat kurtarıcı özellik olarak akıllara kazındı.

Yeni sızıntılara göre, Samsung Galaxy S10 serisi ile de şarj paylaşımı yapılabilecek. Yaklaşmakta olan etkinlik için tasarlanan kumandanın görseli sızdırıldı. Bu Kumanda, Samsung’un demo standına gelen ziyaretçilere verilecek. En üstteki düğme telefonla ilgili tanıtım videosunu oynatıyor.

Samsung Galaxy S10 şarj paylaşımı yapabilecek! SDN-4

İkinci düğme el cihazının sinematik ekranınıgösteriyor, bir sonraki düğme Galaxy S10 modellerinin çoğunda bulunan ekrandaki parmak izi tarayıcısınıanlatan videoyu oynatıyor.

Dördüncü düğme bazı Galaxy S10 modellerinde bulunan üçlü kamera kurulumuna odaklanan bir videoyu başlatıyor ve son düğme ise telefondaki kablosuz ters şarj yani şarj paylaşımı işleviyle ilgili bir videoyu başlatıyor.

Samsung Galaxy S10 şarj paylaşımı yapabilecek! SDN-3

Yeni özelliğin “Powershare” olarak adlandırılması bekleniyor ve Mate 20 Pro’da bulunan kablosuz ters şarjdan 2 kat daha hızlı olması bekleniyor.

Son sızıntılara göre, Galaxy S10E 3500mAh batarya, Galaxy S10 4100mAh batarya ve Galaxy S10 Plus 5000mAh batarya ile sunulacak fakat bu bataryalar başka cihazları şarj edebilmek için ne kadar yeterli olacak bilemiyoruz.

Peki, sizce şarj paylaşımı özelliği kullanıcılar için yeterince işlevsel mi?

Bir önceki yazımız olan Drone vurma serbestliği geldi !!! başlıklı makalemizde ABD, drone ve drone hacklemek hakkında bilgiler verilmektedir.